Įdomu

Vaikų ugdymo centras “Vedika” – tėvų iniciatyva Kelmės rajone

Šalyje daugėja šeimų, kurios renkasi nuo mažens ugdyti savo vaikus lauke, sudarant salygas jiems augti sveikiems, kuriant ryšį su gamta. Lauko darželių skaičius Lietuvoje jau artėja prie 20. Vis daugiau šeimų pastebi tradicinės švietimo sistemos trūkumus ir ieško alternatyvų, o jų neradę imasi iniciatyvos prisidėti kuriant ugdymo įstaigas, apie kurias svajojama. Tėvų iniciatyva kuriamos ugdymo įstaigos – tai valstybės svajonė, kuri jau 2015 metais aprašyta „Geros mokyklos koncepcijoje“. Vaikai tokiose įstaigose patiria daugiau laisvės, saviraiškos galimybių, suaugusiųjų palaikymo, draugiško ir pagarbaus bendravimo. Daug kas svajoja, tačiau nemažai entuziastų jau imasi atsakomybės sukurti savo vaikams tokią mokymosi aplinką, kur būtų leista atsiskleisti skirtingai vaikų prigimčiai, pomėgiams, kur didžiausias dėmesys skiriamas bendrosioms kompetencijoms, kur vertinamas individualumas bei padedama jį puoselėti.

Naujiena Kelmės rajone!

lll

„Vaikų ugdymo centras „Vedika“ – iš šeimų poreikio auginti sveikus ir laimingus vaikus gimusi įstaiga. Lauko darželis „Gopalas“ įkurtas 2020 m., o pradinė mokykla “Govinda” pradėjo veikti 2021 m. Vaikų čia kol kas nedaug, bet šeimos, kurių vaikai ugdosi šiame centre, yra be galo laimingos.

Humanistinės pedagogikos pagrindu veikiančiame darželyje-mokykloje dienas turiningai pripildo profesionalūs pradinių klasių mokytojai,  pripažinimą pelnę užklasinių veiklų mokytojai: maisto gamybos, keramikos, žolininkystės, dailės, pasaulio pažinimo, jodinėjimo žirgais. Taigi veiklos ir įspūdžių vaikams tikrai netrūksta. Tačiau čia nesistengiama prikimšti vaikų informacija – stengiamasi pastebėti ir reaguoti į kiekvieno vaiko individualų mokymosi tempą, asmeninius polinkius. Mažos mišraus amžiaus mokinių klasės ir kompetentingi pedagogai – tai geriausios sąlygos individualizuotam mokymui(si).

Darželinukų ugdymas(is) vyksta lauke, o pradinukai didesnę laiko dalį leidžia mokyklos patalpose, tačiau nemaža dalis veiklų vyksta gamtoje. Mūsų ugdytojus vienija ne tik potraukis gamtai, bet ir pašaukimas augti patiems, šviesti kitus. Mes įžvelgiame savo ugdytiniuose šviesią Lietuvos ateitį “, – dalinasi VšĮ Vaikų ugdymo centro „Vedika“ direktorė Elena Radzevičienė.

Arčiau gamtos...ir bendraminčių

ppl

Priešmokyklinę grupę lankančios Čandrikos šeima gyventi į kaimą atvyko iš Klaipėdos. Mergaitės tėvai Julius ir Rūta sako norintys, kad jų vaikai galėtų gyventi ir mokytis kuo arčiau natūralios gamtos.

„Pasikeitęs informacijos prienamumas kasdieną kelia vis naujus iššūkius, didelė valstybinė švietimo sistema nesugeba į juos laiku reaguoti. Privatus nedidelės mokyklos formatas, kur tėvai ir pedagogai gali greitai susirinkti ir spręsti kylančias problemas, leidžia greičiau reaguoti į pokyčius ir suteikti vaikams geriausias ugdymosi galimybes. Taip pat labai svarbi tarpusavio bendravimo kultūra, pasaulėžiūros ir gyvenimiškų vertybių klausimas. Susirinkus bendraminčiams susikuria jauki, maloni, pagarbi ir draugiška aplinka, kurioje nelieka konkurencijos ir pasityčiojimų”, – sako 6 m. mergaitės tėtis.

Vienintelė alternatyva

ooop

Antrokė Ema su mama Sigita pernai atsikraustė iš Vilniaus:

„Dideliame mieste karantino metu vykstantys procesai, paliečiantys pradinukų mokymąsi, neatlaiko jokios kritikos: nuotolinis mokymasis, kaukių nešiojimas, testavimas paverčia mokyklą ligonine, bet ne ta vieta, kur vaikas gali jaustis laisvai ir saugiai tam, kad galėtų tinkamai socializuotis ir mokytis. Palikti tradicinę ugdymo sistemą ir mokytis namuose mums tapo vienintele alternatyva. O kadangi pažinojome panašiai mąstančių žmonių, nusprendėme burtis ir patys organizuoti kokybiškiausią vaikų ugdymą pasitelkiant profesionalius pedagogus“, – dalinasi trijų vaikų mama Sigita.

SUŽINOKITE DAUGIAU:

Parašykite komentarą