Įdomu

Mūsų pradinių klasių mokytojai Jurgita ir Dalius Valančiauskai

Dalius ir Jurgita Valančiauskai yra trijų vaikų tėveliai. Jau 20 metų domisi vaikų švietimu ir dalyvauja alternatyvaus ugdymo projektuose. Septynerius metus aktyviai dalyvavo Tautinės mokyklos kūrime, kartu su Lietuvos ugdymo entuziastais organizavo vaikų vasaros stovyklas. Bendravo su akademiku Michailu Ščetininu ir atliko praktiką jo legendinėje mokykloje, įsikūrusioje Tekoso kaimelio Rusijos pietuose. Šioje mokykloje remiamasi humanistinės pedagogikos filosofija, o kai kurie vaikai per metus baigia 12 metų kursą ir išsilaiko abitūros egzaminus, lengvai įsisąmonina žinias, žino, dėl ko tai daro, ir su didžiuliu entuziazmu mąsto ne apie naują kompiuterinį žaidimą, o apie savo tėvynės gerovę ir visatos dėsnių slėpinius. Taip, tokios mokyklos jau seniai egzistuoja! Ir Jurgita su Daliumi viską matė savo akimis, dalyvavo Ščėtinino mokyklos ugdymo procesuose, mokinosi, kaip tai įmanoma ir jau seniai svajojo sukurti tokią mokyklą savo mylimoje tėvynėje – Lietuvoje. Tuo tikslu abu užbaigė pedagogikos mokslus Šiaulių Universitete – visada tikėjo, kad diplomai pravers. Tačiau daug metų nesiklostė aplinkybės. Tautinė mokykla nerado bendros vietos, kur visi entuziastai kartu susiburtų ir užaugintų savo svajonių Mokyklą. Bendraminčiai iš skirtingų Lietuvos kampelių taip ir liko gyventi savo miestuose ir kaimuose, o jų širdyse toliau ruseno siekis sukurti svajonių Mokyklą, lėmęs kelių netradicinių mokyklų atsiradimą (pavyzdžiui, Kardokų Gamtos mokykla).
 
Šeima niekada nesėdėjo rankų sudėjusi – nuolat ieškojo, tobulinosi ir šitaip atrado jogą ir aikido. Dalius su Jurgita mokinosi aikido Vilniuje nuo 1994m. iš Georgijaus Onkoladzės, o nuo 2013 m. – mokytojo Patric’o Casidy ir iki šiol bendradarbiauja su Šveicarijos ir Vokietijos aikido bendruomenėmis, kviečia specialistus į Lietuvą ir patys važiuoja į užsienį dalintis sukaupta patirtimi. Lietuvoje jie vedė aikido pamokas įvairiose stovyklose, o 2004 m. Kelmėje įkūrė Jogos-Aikido studiją „Visata”.
 
Jau nuo 13 metų Jurgita pradėjo užsiėminėti joga savarankiškai iš knygų, seminarų. O kai pradėjo studijuoti Vilniuje, giliau susipažino su joga Parapsicholigijos akademijoje. Pirmoji dvasinė mokytoja Jurgitai buvo Natalija Dubina Dipika iš Rygos. Ši mokytoja atskleidė Jurgitai, kas yra tikroji joga. Pas ją nuolat tobulinosi, tačiau per 15 metų negavo jokio diplomo, nes Natalija Dubina Dipika laikosi supratimo, kad joga – tai ne mėnesio kursai, o gyvenimo būdas ir praktika. 2016 m. Jurgita išsilaikė „Yoga Alliance” jogos mokytojų kursų diplomą ir tęsė vesti jogą Užventyje ir Kelmėje.
 
Jogos ir aikido praktika tik pagilino pedagogikos žinias, kuriomis Valančiauskai negali nesidalinti. Jau 15 metų kiekvieną vasarą šeima rengia vaikų stovyklas. O savo gražioje sodyboje Užvenčio seniūnijoje jų organizuojamos stovyklos vyksta jau aštunti metai.
 
Jurgita taip pat gilino savo žinias asmeniškai iš humanistinės pedagogikos mokytojo Šalvos Amonašvilio seminarų. Taigi pedagogės svajonių mokyklos vizija – tokia ugdymo įstaiga, kurioje remiamasi dvasiniais humanistinės pedagogikos principais, kurioje svarbiausiomis laikomos bendražmogiškos dorovinės vertybės, meilė sau, kitiems žmonėms, gamtai.
 
„Be galo svarbu išmokyti vaikus bendradarbiauti, megzti gilius tarpusavio ryšius ir mąstyti, o ne būti kopijuotojais, informacijos atkartotojais. Taigi svarbiausia – kūrybingo ir Kilnaus Žmogaus ugdymas. O Kilnus Žmogus – tai dvasingas, garbingas, rūpestingas, mylintis ir jautrus, pasitikintis savimi ir atsakingas”, – sako Jurgita Valančiauskienė.
 
Jurgita dirba su Vedikos pradinukais jau nuo rugsėjo, o nuo kovo prisijungė ir Dalius. Iki šiol jis dirbo Lietuvos Policijos mokykloje profesinių įgūdžių valdyboje vyriausiuoju specialistu, tačiau iškeitė gerai apmokamą darbą į savo svajonę ugdyti vaikus ir taip investuoti į šviesesnę Lietuvos ateitį. Dabar mūsų pradinukai gauna labai vertingą bendravimą ir visapusiškai ugdosi, kasdien matydami sektiną pavyzdį. Be galo džiaugiamės ir didžiuojamės, kad mūsų vaikai turi tokią vertingą progą bendrauti su vaikus mylinčiais ir jais tikinčiais žmonėmis!
 
Stebimės, kaip likimas suveda nepažįstamus bendraminčius ir leidžia sukurti tai, kas neša naudą visai visuomenei.
 
VšĮ Vaikų ugdymo centras “Vedika” planuoja priimti naujus mokinius nuo 2022 rugsėjo. Čia nuolat siekiama sukurti saugią ir skatinančią aplinką, kur kiekvienas vaikas galėtų vystytis ir skleistis tik jam vienam būdingu tempu, kur vaikai mokytųsi per patirtį, bendradarbiaudami, spręsdami problemas, tyrinėdami ir patys atrasdami atsakymus.
 
Maloniai kviečiame visus galinčius paremti mūsų viziją!
 
 

Kviečiame paremti:

Parašykite komentarą